Krzywy Zakątek został ponownie doceniony przez portal Booking.com w ramach corocznej nagrody Traveller Review Awards w roku 2023! Ocena łączna za wszystkie domki jest na bardzo wysokim poziomie 9.8/10. Po pięciu latach funkcjonowania to naprawdę duma, że tak jesteśmy odbierani.
Czytaj dalejBieszczader
Wypoczywając w Bieszczadach możecie w wolnej chwili skorzystać z usług dobrego touroperatora bieszczadzkiego, który organizuje sprawdzone atrakcje turystyczne. Biuro turystyczne Bieszczader.pl funkcjonuje już od 18-lat na tym rynku i może się pochwalić licznymi nagrodami za autorskie pomysły na imprezy i atrakcje w tym za Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2017 roku.
Czytaj dalejUrocze jeziorka Duszatyńskie
Jeżeli kiedyś będąc w Bieszczadach dopiecze Wam letnie słońce i upały będą nieznośne, ale byliście już nad zalewem Solińskim i nie chcecie trafić do zatłoczonego Polańczyka, mamy dla Was propozycję – zajrzyjcie nad urocze jeziorka Duszatyńskie.
Opiszemy niżej trasę, jaką my przeszliśmy parę razy. Długość trasy to 20 km – łącznie tam i z powrotem. Miejsce i okolica są tak urocze, że powrót tą samą drogą nie będzie nudny. Dzięki takiemu założeniu będzie można tam podjechać samochodem, który pozostawiamy we wsi, by później wrócić do niego.
Czytaj dalejBon turystyczny
W związku z licznymi pytaniami od naszych Gości możemy ogłosić, że w Krzywym Zakątku można realizować bon turystyczny.
Zatem, zaplanuj sobie wymarzony czas z dziećmi w jednym z tysięcy wspaniałych miejsc naszego kraju i wykorzystaj bon turystyczny! Może to być właśnie pobyt w Krzywym Zakątku.
Gdzie można zjeść w pobliżu i nie tylko?
Jednym z najczęściej zadawanych pytań gości Krzywego Zakątka jest pytanie – gdzie można zjeść w pobliżu?
Aby wyjść na przeciw takim pytaniom i spróbować skrócić czas niezbędny na przeglądanie internetu, szukanie na mapach lub informacji u innych ludzi na miejscu, postaram się poniżej wymienić te miejsca, które znamy i są stosunkowo niedaleko lub nieco dalej od Krzywego Zakątka. Zdaję sobie jednak przy tym sprawę, że oczekiwania i gusta ludzi są różne, dlatego więc nawet nie będę próbował dopasować propozycji, a sam wybór oraz ocenę końcową zostawiam samym gościom. Zobaczcie, jakie macie możliwości i wybór, sprawdźcie strony i zadecydujcie sami, gdzie się udać.
Czytaj dalejStacja Krzywe za Cisną
Stacja kolejki Bieszczadzkiej w Krzywe za Cisną
Niestety od 2022 roku pod torami między Krzywym a Przysłupem osunęła się ziemia i zrobiło osuwisko. Kolejka chwilowo jest zamknięta na linii Majdan-Przysłup.
To co mocno wyróżnia wieś Krzywe za Cisną od innych miejscowości w Bieszczadach to niewątpliwie możliwość dojechania tutaj prawdziwą kolejką bieszczadzką. Niewielu z naszych gości zdawało sobie sprawę, że można w Krzywym wsiąść do pociągu i pojechać do Dołżycy, Cisnej, czy na Majdan.
Krzywy Zakątek od tej pory będzie prowadził i aktualizował rozkład jazdy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, szczególnie w zakresie przystanku kolejki na stacji Krzywe za Cisną. Czytaj dalej
Idziemy na Jeleni Skok
Pierwszą wycieczkę, którą chcemy zaproponować gościom Krzywego Zakątka jest wyprawa na wieżę widokową Jeleni Skok, która znajduje się na szczycie góry Mohnaczka 777 m npm.
Samą wieżę można dojrzeć przez lornetkę z naszych domków. Została wzniesiona stosunkowo niedawno przez leśników z tutejszego nadleśnictwa. Z wieży rozpościera się wspaniały widok na Krzywe a dalej na szczyty Tarnica, Smerek i Jasło.
Stokówki – sekret Bieszczad!
Stokówki to prawdziwy sekret Bieszczad! Sieć dróg górskich, o których mało wiedzą turyści rzadziej odwiedzający Bieszczady. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj przez stokówki nie wiodą szlaki i nie są one zaznaczane na mapach oraz w przewodnikach. Odkrycie tych urokliwych traktów może bardzo mile zaskoczyć niejednego z gości. Naszym zdaniem stokówki są niebywałą atrakcją tych stron. Są idealne na spokojne spacery rodziców z małymi dziećmi, biegaczy, rowerzystów, fanów nart biegowych w zimie, a ostatnio coraz cześciej widzi się tam psie zaprzęgi. Dwie podstawowe zalety stokówek to kompletny brak ruchu drogowego oraz to, że biegną wysoko w górach, wśród lasów, w atmosferze spokoju i odgłosów natury. Czytaj dalej
Skąd się wzięły Bieszczady?
Skąd się wzięły Bieszczady?
Kto słyszał to już zna, ale kto nie wie skąd się wzięły Bieszczady niech posłucha bajki. Bajka jest wspaniałą okazją, aby wieczorem, pod rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem, może przy ognisku lub do snu opowiedzieć dzieciom historię o diabłach Biesie i Czadach oraz o dzielnym Sanie. Każdy może spróbować nadać odrobinę magii podczas wypoczynku w Bieszczadach. I nie koniecznie trzeba mieć do tego dzieci.
Odrobina historii Krzywego za Cisną
Krzywe za Cisną – parę szczegółów z historii
Mało kto pisze o wsi Krzywe na swoich stronach. Warto więc choć trochę poznać tę odrobinę historii Krzywego za Cisną. Nie jest to jakieś wyjątkowe miejsce, ale mimo wszystko przed wojną tętniło ono pracą i życiem ludzi. Zupełnie inaczej niż dzisiaj, odmiennie.
Czasami próbujemy wyobrazić sobie, jak żyli na co dzień tutejsi mieszkańcy w zagrodach, na plebanii, we dworze i jak wyglądała tutejsza karczma. Jak to było naprawdę? O czym myśleli i czym lubili zajmować się na codzień? Jak wreszcie wyglądała cała wieś Krzywe?